Informace o okolí

Přinášíme tipy, kam vyjet na výlet do okolní přírody a jaké navštívit kulturní památky, co podniknout v centru Karlových Varů a v neposlední řadě Vám doporučíme oblíbené cíle pro cyklisty.

Lázeňský trojúhelník v UNESCO

Karlovarsku náleží hrdá pozice na mapě světového dědictví a tři nejvýznamnější lázeňská města se těší na Vaši návštěvu.

Karlovy Vary www.karlovyvary.cz
Mariánské Lázně www.marianskelazne.cz
Františkovy Lázně www.frantiskovy-lazne.info

Karlovy Vary a historické centrum města jsou dnes oblíbenou turistickou destinací, popularitu lázní a léčivých pramenů doplňuje Mezinárodní filmový festival KVIFF, který každý rok láká příznivce kinematografie z celého světa. Město je bohaté na nádherné historické budovy, v nichž se prolíná řada historických stylů, včetně lázeňských budov a městských domů. Centrem města se můžete projít podél řeky Teplé, navštívit pětici opulentních kolonád a zkusit ochutnat léčivé minerální prameny, které jsou proslulé svými blahodárnými účinky. Oblíbené jsou také tradiční lázeňské oplatky. Každý výlet do Karlových Varů by mněl vést i přes sklárnu Moser, porcelánku Thun a muzeum Jana Bechera s ochutnávkou Becherovky. Po stopách Mattoniho, jeho život a historii minerální vody přibližuje muzeum Mattoni a navštívit můžete i honosnou novorenesanční vilu Mattoni.

Pokud Vás láká více informací o vřídelní vodě, vydejte se na exkurzi do podzemní Vřídelní kolonády. V lázeňském městě naleznete 13 minerálních pramenů. V Muzeu Karlovy Vary se dozvíte vše o historii lázeňského města. Navštívit můžete také Motýlí dům PapiloniaMuzeum voskových figurín.

Rozhledny a vyhlídky na Karlovy Vary nabízejí překrásné výhledy. Na seznamu kulturních památek je rozhledna Diana, na kterou se můžete nechat vyvést lanovkou. Nejstarší vyhlídkovou stavbou je dřevěný altán Mayerův gloriet, známý také jako Jelení skok. O pár metrů dál se nachází vyhlídka Petra Velikého. Krásný výhled na město nabízí altán Tři kříže a nedaleko je další možnost, Camera Obscura. Na Goethovu vyhlídku můžete zavítat i autem k blízkému parkovišti. V okolí Karlových Varů je rozhledna Plešivec, kde si po zdolání 66 schodů můžete vychutnat výhled na Krušné hory a jejich nejvyšší horu Klínovec i horu Fichtelberg na německé straně, Doupovské hory i Slavkovský les. Autem dojedete přímo až k rozhledně Klínovec, nebo se můžete svést nahoru lanovou dráhou.

Výhodná karta Region Card je k zakoupení v infocentru KV i online www.karlovyvarycard.cz.
Aplikace SmartGuide je průvodce městy po celém světě. Otevře se Vám nabídka jednotlivých tras.

Karlovy Vary dětem

V porcelánové školičce Thun si s dětmi můžete vyzdobit a ozdobit vlastní hrníčky nebo se projet v Dětském ráji u Svatošských skal na indiánských koních plemene Appaloosa. Ve Vánočním domě zažijete spolu s dětmi kouzelnou atmosféru Vánoc po celý rok.